Grecia-Coasta de Fildeş

Grecia a învins Coasta de Fildeş în ultimul minut, 2-1 şi s-a calificat de pe locul 2 » Cum arată primele 4 meciuri din „optimi”.

Grecia a pierdut primul meci de la acest Campionat Mondial categoric, 0-3, in urmatoarele doua partide a strins 4 puncte si a reusit sa se califice in optimile de finala.

Elenii au invins azi dramatic Coasta de Fildes, scor 2-1 si au trecut pe locul 2 in Grupa C.

Samaris a deschis scorul in minutul 42 din pasa lui Samaras, insa Bony a egalat cu 15 minute inainte de final.

Grecii nu au renuntat si in minutul 93 au obtinut un penalty pe care Samaras l-a transformat. In „optimi” Grecia va intilni Costa Rica.

Echipele de start:

Grecia: Karnezis – Torosidis, Sokratis, Manolas, Holebas – Maniatis, Karagounis – Lazaros, P. Kone, Samaras – Salpingidis

Coasta de Fildes: Barry – Aurier, Bamba, K. Toure , Boka – Tiote, Die – S. Kalou, Yaya Toure, Gervinho – Drogba