Argentina-Iran 1-0

Piticul atomic califica Argentina in optimi cu un gol fabulos marcat in minutul 91 .Salvatorul Messi » Iranul a rezistat 90 de minute în faţa Argentinei, 0-1, dar a scăpat egalul în prelungiri.

Argentina a fost tinuta in sah 90 de minute de Iran, insa a obtinut toate punctele gratie sclipirii lui Lionel Messi din prelungirile partidei.

Sud-americanii se asteptau sa cistige la o diferenta mare in fata Iranului, insa au avut parte de o surpriza. Dupa un meci plictisitor facut cu Nigeria, 0-0, asiaticii s-au revansat in fata celui mai puternic adversar al grupei F.

Chiar daca au stat mai mult in aparare, acestia au avut citeva ocazii uriase de a inscrie, punindu-l serios la incercare pe Sergio Romero. Argentinienii au obtinut insa toate punctele, dupa ce Lionel Messi a inscris in prelungiri cu o executie caracteristica.