Cupa mondială Brazilia 2014. Recapitulare rezultate şi program meciuri


CUPA MONDIALĂ 2014. PROGRAMUL MECIURILOR

12 iunie: Grupa A: Brazilia – Croaţia, la Sao Paulo, la ora 23.00 3-1

13 iunie: Grupa A: Mexic – Camerun, la Natal, ora 19.00; 1-0

   Grupa B: Spania – Olanda, la Salvador, ora 23.00, 1-5

                   Chile – Australia, la Cuiaba, ora 01.00 (ora 18.00 în Brazilia) 3-1

14 iunie: Grupa C: Columbia – Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00 3-0

               Grupa D: Uruguay – Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00 1-3

               Grupa C: Coasta de Fildeş – Japonia, la Recife, ora 04.00; 2-1

               Grupa D: Anglia – Italia, la Manaus, ora 01.00 1-2

15 iunie: Grupa E: Elveţia – Ecuador, la Brasilia, ora 19.00 2-1

                             Franţa – Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00 3-0

             Grupa F: Argentina – Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00 2-1

16 iunie: Grupa G: Germania – Portugalia, la Salvador, ora 20.00 4-0

             Grupa F: Iran – Nigeria, la Curitiba, ora 23.40 0-0

             Grupa G: Ghana – SUA, la Natal, ora 01.00 1-2

17 iunie: Grupa H: Belgia – Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00 2-1

             Grupa A: Brazilia – Mexic, la Fortaleza, ora 22.00 0-0

               Grupa H: Rusia – Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00 1-1

18 iunie: Grupa B: Australia – Olanda, la Porto Alegre, ora 19.00

               Grupa A: Camerun – Croaţia, la Manaus, ora 01.00

             Grupa B: Spania – Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00

19 iunie: Grupa C: Columbia – Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19.00

             Grupa D: Uruguay – Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00

             Grupa C: Japonia – Grecia, la Natal, ora 01.00

20 iunie: Grupa D: Italia – Costa Rica, la Recife, ora 19.00

               Grupa E: Elveţia – Franţa, la Salvador, ora 23.00

                             Honduras – Ecuador, la Curitiba, ora 02.40

21 iunie: Grupa F: Argentina – Iran, la Belo Horizonte, ora 19.00

             Grupa G: Germania – Ghana, la Fortaleza, ora 22.00

             Grupa F: Nigeria – Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01.00

22 iunie: Grupa H: Coreea de Sud – Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00

             Grupa G: SUA – Portugalia, la Manaus, ora 01.00

             Grupa H: Belgia – Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00

23 iunie: Grupa B: Australia – Spania, la Curitiba, ora 20.40

                               Olanda – Chile, la Sao Paulo, ora 19.00

             Grupa A: Camerun – Brazilia, la Brasilia, ora 23.00

                             Croaţia – Mexic, la Recife, ora 23.00

24 iunie: Grupa D: Italia – Uruguay, la Natal, ora 19.00

                             Costa Rica – Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00

             Grupa C: Japonia – Columbia, la Cuiaba, ora 23.00

                               Grecia – Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23.00.

25 iunie: Grupa F: Nigeria – Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00

                             Bosnia-Herţegovina – Iran, la Salvador, ora 20.00

             Grupa E: Honduras – Elveţia, la Manaus, ora 23.00

                               Ecuador – Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23.00

26 iunie: Grupa G: SUA – Germania, la Recife, ora 19.00

                             Portugalia – Ghana, la Brasilia, ora 19.00

               Grupa H: Coreea de Sud – Belgia, la Sao Paulo, ora 23.00

                               Algeria – Rusia, la Curitiba, ora 00.40

 

 

 

 

 

OPTIMI DE FINALĂ

A. 28 iunie, 1A – 2B, 19:00, TVR 1
B. 28 iunie, 1C – 2D, 23:00, TVR 1
C. 29 iunie, 1B – 2A, 19:00, TVR 1
D. 29 iunie, 1D – 2C, 23:00, TVR 1
E. 30 iunie, 1E – 2F, 19:00, TVR 1
F. 30 iunie, 1G – 2H, 23:00, TVR 1
G. 1 iulie, 1F – 2E, 19:00, TVR 1                       
H. 1 iulie, 1H – 2G, 23:00, TVR 1

SFERTURI DE FINALĂ

A. 4 iulie, Cîştigătoare optime E – Cîştigătoare optime F, 19:00, TVR 1
B. 4 iulie, Cîştigătoare optime A – Cîştigătoare optime B, 23:00, TVR 1
C. 5 iulie, Cîştigătoare optime G – Cîştigătoare optime H, 19:00, TVR 1
D. 5 iulie, Cîştigătoare optime C – Cîştigătoare optime D, 23:00, TVR1

SEMIFINALĂ

A. 8 iulie, Cîştigătoare sfert B – Cîştigătoare sfert A, 23:00, TVR 1
B. 9 iulie, Cîştigătoare sfert D – Cîştigătoare sfert C, 23:00, TVR 1

FINALĂ MICĂ

12 iulie, Învinsă semifinală A – Învinsă semifinală B, 23:00, TVR 1 

FINALĂ

13 iulie, Cîştigătoare semifinală A – Cîştigătoare semifinală B, 22:00, TVR 1

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s