Franța – Honduras 3-0

Franta s-a impus fara probleme in fata Hondurasului, una dintre cele mai slabe echipe de la acest Campionat Mondial, scor 3-0.

Franta era mare favorita in aceasta grupa si si-a confirmat statutul in aceasta seara. Benzema a deschis scorul dintr-un penalty corect acordat in finalul primei reprize, iar desprinderea s-a produs in debutul reprizei secunde cind Valladares si-a introdus mingea in proprie poarta dupa sutul aceluiasi Benzema.

Tot starul lui Real Madrid a inchis tabela in minutul 72 cu un sut superb, sub bara, din interiorul careului.

Franta este prima in grupa, avind golaveraj superior Elvetiei, echipa care a invins nationala Ecuadorului cu 2-1 in primul meci al zilei.

Echipele de start:

Franta: Lloris – Debuchy, Sakho, Varane, Evra – Pogba, Cabaye, Matuidi -Valbuena, Benzema, Griezmann

Honduras: Valladares – Beckeles, Bernardez, Figueroa, Izaguirre – Najar, Palacios, Garrido, Espinoza – Bengtson, Costly